Az Egyesült Államok egyik leggazdagabb szénhidrogénkészlettel rendelkező régiójában található olaj- és gázmezők bérbeadásával és kitermelésével foglalkozó, OTC értékpapír-piacon jegyzett Allied Energy Corporation együttműködést kötött az magyar Enerhash amerikai leányvállalatával annak érdekében, hogy a jövőben olyan technológiát telepítsenek, amellyel hasznosítani tudják a földgáz és kőolaj kitermelésből fennmaradó, eddig nem hasznosított, úgynevezett fáklyagázt. Az Enerhash energiatechnológiai és digitális infrastruktúra-fejlesztő cég, amelyet magyar energetikai szakemberek alapítottak…
Hírek
Magyar techcég a svéd energetikai piacon
Napjaink energiaválsága komoly kihívások elé állítja az energetikai vállalatokat és erőműveket. A magyar Enerhash innovatív megoldása az energiaszektorban és az adatközpontok piacában rejlő szinergiákat kiaknázva nyújt lehetőséget a hatékonyságnövelésre. Az energetikai techcég által létrehozott Enerhash Technologies Zrt. több mint 2,5 milliárd forint értékű magánbefektetést kapott infrastruktúra-fejlesztésre és adatközpont-beruházásra, melynek köszönhetően immáron Enerhash-adatközpont növeli az egyik…
Felhő vagy szélcsend? Nem gond többé! Megszüntetjük a megújuló energiák időjárás-függőségből fakadó kockázatát
Az Enerhash a hagyományos- és a megújuló energiarendszerek rugalmas, együttes használatát teszi lehetővé, ezzel segítve a megújuló energia arányának további növelését A megújuló energiaforrások széles körű elterjedésével kapcsolatos egyik legnagyobb kihívás az időjárás-függőség, és az ebből fakadó ellátási bizonytalanság. Éppen ezért szakértők középtávon a hagyományos- és a megújuló energiaforrások vegyes használatában látják a megoldást. Ez…
Úttörő siker Európában: elsőként optimalizáltuk egy gázmotoros erőmű működését adatközpont telepítésével
Óriási mérföldkövet értünk el az Enerhash életében az idei évben: elsőként optimalizáltuk egy erőmű termelését adatközpontunk közvetlen csatlakoztatásával. Cikkünkben ezen élenjáró projekt tapasztalatairól és eredményeiről számolunk be. Enerhash adatközpont közvetlen fogyasztóként – a projekt nagyvonalakban Erőművi optimalizációs modellünk a gyakorlatban elsőként egy gázmotoros kiserőművel való együttműködés keretében valósult meg. Adatközpontunk 2021 első negyedévében került telepítésre…
Rekord magas napenergia-termelés miatt az áram árak 0-ra estek
A MAVIR magyar áramhálózat irányítójának jelentése alapján megdőlt a tavaszi napenergia rekord október 4-én. Az ipari méretű napenergia termelők adták a magyarországi áramtermelés több mint negyedét, 26,27 százalékát a déli csúcsidőszak negyedórájában október 4-én, ezzel új termelési rekordot állítottak fel. A korábbi, április 16-i rekord 22 százalék volt. A nettó kereskedelmi elszámolási adatok alapján, az…
Erőművi optimalizáció adatközponttal befektetés nélkül: az együttműködés keretei
Rugalmas fogyasztóként stabil base load-ot generálva óriási potenciált rejtenek magukban az adatközpontok, mellyel az erőművek nemcsak egy plusz bevétel forráshoz, de a szerverek szabályozható fogyasztásával további rugalmassághoz is jutnak a termelésben. Egy bármikor elérhető, jelentős fogyasztó a kihasználatlan kapacitásokat azonnali bevételforrássá generálja, azaz javul az áramtermelő eszközök megtérülése és nyereségessége.
Hogyan működik a bitcoin bányászat?
A Bitcoin bányászatot kétfelől közelíthetjük meg: egyrészről beszélhetünk a hardverekről és a “nyersanyagokról” – mint az elektromos áram, másrészről pedig a szoftver oldaláról és komplex algoritmusokról. Míg a figyelem nagyrésze inkább az utóbbira korlátozódik a Bitcoin körül, addig mi inkább az előbbi fontosságára próbáljuk meg felhívni a figyelmet.
Alternatívák rugalmas energiatermelésre: energiatároló vs. adatcenter
Az erőművek üzemeltetésének nagy kérdése, hogy mi legyen a többlettermelés sorsa? A ma életben lévő szabályozás komoly fejtörést okoz az üzemeltetőknek, mivel többlettermelés esetén a rendszer olyan árakat szab, hogy nem nyereséges az energia előállítása.
Miért előnyös egy erőműnek saját adatközpontot kiépítenie?
Az Enerhash DATABOX termékünket azzal a vízióval fejlesztettük, hogy az erőművek a adatközpontok üzemeltetésének előnyeit kamatoztatni tudják anélkül, hogy ez extraköltséget, kockázatot és szaktudást igényelne tőlük.
Piacra érett az Enerhash magyar fejlesztésű mobil adatközpontja
Igazi mérföldkőhöz érkezett a magyar blockchain közösség: az Enerhash kész piacra dobni a magyar fejlesztésű és gyártmányú mobil adatközpontját 5 hónapos tesztüzem után. A konténer szerkezetre épített szerverparkok előnyeire – miszerint mindig az optimális áramforráshoz szállítható, illetve a kiépítés és üzemeltetés helye elválasztható – már néhány éve ráébredt az iparág és azóta intenzíven terjednek.
- 1
- 2